18 października 2021 otwieraniezamkow24

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy?

Wystarczy jedynie chwila nieuwagi, by omyłkowo doprowadzić do zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie. I choć takie sytuacje najczęściej zdarzają w starszych modelach aut, tak w przypadku tych nowych system bezkluczykowego dostępu również może zawieść. Jak otworzyć samochód z kluczykami w środku? Gdzie szukać pomocy? Podpowiadamy.

Jak samodzielnie poradzić sobie z zatrzaśniętymi kluczykami w samochodzie?

Niektórzy kierowcy w wyniku stresu i zdenerwowania decydują się na wybicie szyby, jednak to rozwiązanie należy traktować jako ostateczne wyjście z sytuacji. Istnieje szereg innych skutecznych sposobów, które pozwolą otworzyć zatrzaśnięty samochód. Jeśli zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie zaparkowanym na własnym podwórku czy w pobliżu domu, wystarczy jedynie posłużyć się tymi zapasowymi. Kiedy jednak wydarzy się to poza domem, wtedy sytuacja może wymagać poważniejszej interwencji.

Najważniejsze, byś nie próbował otwierać auta przy pomocy różnego rodzaju narzędzi np. śrubokręta, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia zamka. Warto natomiast spróbować wykorzystać niedomkniętą szybę. Sprawdź, czy między szybą a karoserią jest jakakolwiek szczelina. Jeśli tak, możesz spróbować powiększyć lukę. Powstały większy otwór powinien wówczas pozwolić na przełożenie druta i zahaczenie nim o klamkę. Być może mechanizm otwierania szyby w Twoim samochodzie nie działa prawidłowo. Wtedy spróbuj ją ręcznie nieco obniżyć, następnie również wykorzystaj drut z haczykiem.

Co zrobić, kiedy samodzielne próby kończą się niepowodzeniem? Gdzie szukać pomocy?

Jeśli samodzielne próby otwierania samochodu nie są możliwe do wykonania lub kończą się niepowodzeniem, nie pozostaje nic innego jak zdać się na pomoc profesjonalistów.  Jak wspomnieliśmy, zalecamy nie próbować na siłę otwierać zatrzaśniętego auta, gdyż wszelkie próby mogą uszkodzić zamek. Ingerencja w strukturę pojazdu może nawet naruszyć warunki polisy ubezpieczeniowej. Najlepiej więc od razu skorzystać z usługi awaryjnego otwierania auta. Dlaczego?

Otóż, specjaliści od awaryjnego otwierania samochodów posiadają nie tylko doświadczenie w nawet najbardziej wymagających przypadkach, ale również dysponują odpowiednim sprzętem i narzędziami. Dzięki temu, ryzyko jakiegokolwiek uszkodzenia zamka czy zarysowania pojazdu jest niewielkie. Skorzystanie z usług profesjonalnych ślusarzy zapewni Ci sprawne, solidne i bezpieczne otworzenie zatrzaśniętego auta.