18 października 2021 otwieraniezamkow24

Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodu to usługa, która na co dzień może wydawać się w ogóle niepotrzebna. Jednak jak mawia przysłowie – przypadki chodzą po ludziach – i praktycznie w każdym momencie można napotkać poważny problem z dostaniem się do wnętrza pojazdu. Wystarczy nawet chwila nieuwagi, by przypadkowo zatrzasnąć kluczyki w samochodzie, zgubić je czy zniszczyć. W takich i wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzi profesjonalne pogotowie ślusarskie. Kiedy warto skorzystać z usług fachowców? Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu? Zapraszamy do lektury.

Kiedy warto skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu?

Przyczyn zablokowania drzwi pojazdu może być naprawdę wiele. Oprócz zatrzaśniętych kluczyków, do tych najczęściej występujących można zaliczyć:

  • rozładowany pilot do automatycznego otwierania auta,
  • rozładowany akumulator,
  • niesprawną elektrykę samochodu,
  • pozostawienie kluczyków w bagażniku,
  • zgubienie kluczyków.

W takich przypadkach wszelkie próby samodzielnego otwierania auta zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Warto oszczędzić sobie nerwów, a także uchronić się przed ewentualnym uszkodzeniem zamka czy pojazdu i zawczasu skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu. Doświadczone oraz wyposażone w specjalistyczny sprzęt i odpowiednie narzędzia pogotowie ślusarskie jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Awaryjne otwieranie samochodu – jak to robią fachowcy?

Istnieje kilka skutecznych metod awaryjnego otwierania samochodu stosowanych przez specjalistów. Wybraliśmy te najczęściej stosowane i najbardziej skuteczne.

  1. Otwieranie zablokowanych drzwi narzędziami ślusarskimi

Ta metoda awaryjnego otwierania samochodu sprawdza się szczególnie w przypadkach kiedy kluczyki zostały zatrzaśnięte, zgubione lub uległy zniszczeniu, a nie ma możliwości skorzystania z tych zapasowych. Odpowiednia wiedza, a przede wszystkim zaawansowane narzędzia pozwalają ślusarzom otworzyć praktycznie każde drzwi. Ogromną zaletą zastosowania tej metody jest brak jakiegokolwiek ryzyka uszkodzenia karoserii i uszczelek, a także samego zamka.

  1. Otwieranie drzwi przyssawkami i poduszką hydrauliczną

Ten sposób awaryjnego otwierania stosuje się wtedy, gdy kluczyki zostały zatrzaśnięte. Polega na uchwyceniu drzwi specjalną przyssawką i odgięciu ich w celu utworzenia szczeliny. W powstałą lukę fachowiec wsuwa poduszkę hydrauliczną i zaczyna ją pompować, dzięki czemu powstaje jeszcze większa szczelina. Następnie wsuwa w nią drut zakończony haczykiem i pociąga za wewnętrzną klamkę lub wyjmuje zatrzaśnięte kluczyki.