17 stycznia 2022 otwieraniezamkow24

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Zgubione lub zatrzaśnięte kluczyki w aucie? A może złamany klucz w zamku samochodowym? Te i inne różnego rodzaju problemy pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Skutkują jednym – zablokowanymi drzwiami do własnego pojazdu. W takich sytuacjach warto zgłosić się do profesjonalnych ślusarzy, którzy na co dzień zajmują się między innymi awaryjnym otwieraniem samochodów. Ile kosztuje taka usługa? Od czego zależy cena? Szczegóły omawiamy w poniższym artykule.

Awaryjne otwieranie samochodu warto zlecić profesjonalnym fachowcom

W przypadku zablokowania możliwości dostępu do wnętrza auta, na skutek np. zatrzaśnięcia kluczyków, pierwszym działaniem jakie powinno się wykonać jest wezwanie na miejsce fachowców specjalizujących się w awaryjnym otwieraniu samochodów. Należy wystrzegać się wszelkich siłowych prób samodzielnego przedostania się do kabiny pojazdu, bowiem skutkować one mogą nie tylko drobnymi usterkami typu zarysowanie lakieru, lecz również poważnymi uszkodzeniami generującymi dodatkowe koszty.

Profesjonalne pogotowie ślusarskie posiada doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje oraz co najważniejsze – sprawdzone techniki i metody pracy. Co więcej, fachowcy dysponują nowoczesnymi narzędziami i sprzętem, dzięki czemu są w stanie całkowicie bezinwazyjnie otworzyć zablokowany zamek. Skorzystanie z usług specjalistów jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa i doskonałych rezultatów. A to wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Koszt awaryjnego otwierania auta w wykonaniu pogotowia ślusarskiego – ile wynosi, od czego zależy?

Cena za awaryjne otwieranie samochodu waha się między 150 a 450 zł. Ostateczny koszt otwarcia samochodu ustalany jest jednak najczęściej indywidualnie. Dlaczego? Otóż, podobnie jak w przypadku innych usług oferowanych przez ślusarzy, cena zależna jest od wielu aspektów.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt otwierania jest marka i model samochodu. Nieustanny rozwój branży motoryzacyjnej sprawia, że auta są zabezpieczane coraz bardziej innowacyjnymi systemami. Nierzadko trzeba włożyć sporo wysiłku w to, by otworzyć zamek bez kluczyka. Im bardziej zaawansowane zabezpieczenia zastosowano w danym modelu auta, tym nowocześniejszych narzędzi trzeba użyć. Analogicznie do tego – wzrasta też cena za usługę.

W kwestii ustalania ostatecznego kosztu awaryjnego otwierania, nie bez znaczenia pozostaje także sama istota problemu. Innych technik i sprzętu oraz więcej czasu będzie wymagało otwieranie zamka uszkodzonego lub ze złamanym kluczykiem w środku, innych natomiast rozwiązywanie problemu zablokowanych drzwi na skutek zgubienia czy zatrzaśnięcia kluczyków. W przypadku zatrzaśnięcia kluczyków znaczenie ma również fakt, czy znajdują się ona w stacyjce, na siedzeniu, czy może w bagażniku. Istotne są również takie czynniki jak czas zgłoszenia i priorytet realizacji zlecenia.